Konsolidace stávajících půjček

Finanční stabilitu rodiny může zvýšit konsolidace půjček.  V případě, že si domácnost postupně vezme několik spotřebitelských úvěrů, je velmi vhodné tyto samostatné půjčky spojit a snížit tak celkovou výši splátky.

Jedná se o jednoduchý model: všechny stávající půjčky jsou naráz uhrazeny novou půjčkou, která je však z pohledu splátek výhodnější, protože se zjednoduší administrativní zátěž spojená s několika půjčkami,  splátky se zpřehlední a úroková sazba bývá obvykle výhodnější.

Zároveň je možné získat delší dobu pro splácení, což výslednou částku měsíční splátky dále sníží, nebo naopak lze zrychlit splácení půjčky podle aktuálních možností domácnosti .

Konsolidaci úvěrů je vhodné konzultovat s nezávislým finančním poradcem, který poté poradí nejvýhodnější produkt bankovních domů, které podobnou službu poskytují. K nim patří například Česká spořitelna, ČSOB, CitiBanka. UniCredit Bank, Reiffreisenbank a další.  Banky však obvykle konsolidují půjčky až od souhrnné hodnoty 600 tisíc korun.

Konsolidaci lze také zajistit nemovitostí, která cenu výsledné splátky může dále snížit. Například GE Money Bank refinancuje úvěry až v hodnotě 1,5 milionu korun. Splatnost půjčky u zajištěné konsolidace je od 5 do 20 let. Také pokud budete konsolidovat půjčky u mBank, bude to formou hypotéčního úvěru a zde vám navíc půjčí neučelově až 30% z výše hypotéky navíc, maximálně 420 tis. korun.