Rady kupujícímu

Lidé mění své bydlení průměrně 5x za život, od startovacího podnájemního bydlení  po škole, přes první samostatný byt, pak větší pro rodinu s dětmi až k vysněnému rodinnému domu.

Tak jako u pozemku platí přímá úměra, že čím lepší lokalita, tím dražší nemovitost. Bydlení v centru města tedy bude finančně náročnější  variantou, která je ale vyvážená výhodami bydlení v centru města

Při hledání vhodného budoucího bydlení je třeba zvážit nejen dopravní dostupnost do zaměstnání,  ale také dlouhodobou využitelnosti dané nemovitosti. Startovací bydlení 1+kk je dostačující pro mladý pár, rodina s dětmi ale potřebuje více prostoru, optimální je varianta 3+1. Nelze také zapomenout na výměru a dispozici bytu nebo domu.

Ještě než se zavážete jakoukoli nemovitost zakoupit, doporučujeme obejít sousedy, zjistit místní poměry a samozřejmě si do nemovitost přivést odborníka, který dokáže posoudit, zda je byt v dobré kondici.

I v této otázce se můžete obrátit na naši stavební divizi, která Vám ještě před koupí dokáže odhadnout výši investic do případné rekonstrukce.